منتو مهاجرت

راهنمای سفرجاذبه های دیدنیتورهای لحظه آخریبخش مهاجرتمعرفی هتل ها

مکان های دیدنی

مکان های دیدنی استانبول (1)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

استانبول

استانبول (به ترکی استانبولی: İstanbul) یا قسطنطنیه بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگهٔ بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد.

این کلان شهر به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال ۲۰۱۰ انتخاب شده‌است. همچنین از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان به شمار می‌رود.

مکان های دیدنی استانبول (2)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

استانبول

مسجد سلیمانیه

مسجد سلیمانیه استانبول که جزو مساجد جامع شهر به شمار می رود ، در سال 1550 تا 1557 ، به دستور سلطان سلیمان اول ، توسط معمار زبردست ، سنان آغا بنا شد . سبک معماری این مسجد همانند سایر کارهای او ترکیبی از شیوه معماری اسلامی و بیزانسی می باشد . در ساخت این مسجد باشکوه چهار مناره یا گل دسته به کار رفته است که در سنت عثمانی ها ، نماد مساجدی بود که به دستور شاهان ساخته می شد . گنبد آن نیز دارای ارتفاع 53 متری و قطر 27.5 متری می باشد .

مکان های دیدنی استانبول (3)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

استانبول

مسجد رستم پاشا

مسجد رستم پاشا که یکی از مکان های دیدنی استانبول می باشد و نماد معماری و کاشی کاری عثمانی است ، در سال 1561 میلادی به فرمان وزیر ارشد و داماد سلطان سلیمان ، رستم پاشا بنا شد . این مسجد که یکی از شاهکارهای معمار سینان محسوب می شود و مسجد سلیمیه نیز از معماری این بنا الهام گرفته شده ، مورد توجه  گردشگران تور ترکیه و تور استانبول قرار گرفته است . مسجد رستم پاشا زیبایی ها و جذابیت های معماری و تاریخی بسیاری داشته که در این بین ، کاشی کاری خاص آن معروف به  کاشی کاری ایز نیک ،  بسیار ارزشمند و قیمتی بوده و معرف  ثروت و قدرت رستم پاشا می باشد .

منتو در سایر شبکه های اینترنتی

 

 aparat  فیسبوک  گوگل پلاس  کلوب  اینستگرام  لینکدین  پینترست  تامبلر  توئیتر  یوتیوب وردپرس

بخش های دیگر منتو

منتو دکورمنتو مایگریتمنتو عروسمنتو فانمنتو شاپمنتو سلامت